Atalanta bolja od Rome, važna pobeda Đenove za opstanak u eliti

Izvor: RTS, 16.Feb.2020, 00:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U toku je 24. kolo italijanske Serije A, Atalanta je u derbiju savladala Romu sa 2:1, a timovi sa začelja su zabeležili važne pobede. Đenova je u gostima lakše nego očekivano porazila Bolonju rezultatom 0:3. Leće je pobedio SPAL i zabeležio treći vezani trijumf, zahvaljujući kome je pobegao iz relegacione zone.
U derbiju za četvrto mesto ekipa Atalante uspela je posle preokreta da pobedi Romu sa >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 2:1.

Roma je povela pogodkom Edina Džeka u 45. minutu. Svega petnaest minuta u drugom poluvremenu Atalanti je bilo dovoljno da preokrene rezultat, golovima Hoze Luisa Palomina u 50. minutu i Marija Pašalića u 59. minutu.
Sa nova tri boda Atalanta je otišla na šest bodova prednosti u odnosu na petoplasiranu Romu.

Ekipa Siniše Mihajlovića dočekala je na svom terenu tim Đenove. Iako su novim bodovima mogli da se popnu na poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, Bolonja je podbacila, a Đenova je to iskoristila.
Prvo je Adama Sumaoro pogodio za vođstvo gostiju. Zatim je Džerdi Šuten napravio grub prekršaj nad Valonom Behramijem, zbog čega je zaradio crveni karton.
To je olakšalo posao Đenovi, pa je Antonio Samabrija 10 minuta kasnije poveo kontranapad sa svoje polovine i duplirao prednost.
Pred sam kraj, Bolonja je dobila još jedno isključenje. Stefano Densvil je visoko digao nogu u šesnaestercu tokom borbe za loptu, čime je Đenovi obezbedio penal, a sebi drugi žuti karton. Siguran realizator sa bele tačke bio je Domeniko Krišito (0:3).
Leće je upisao treću pobedu zaredom i udahnuo vazduh van zone ispadanja. Marko Mankozu je bio strelac prvog gola sa jedanaesterca. SPAL je izjednačio početkom drugog poluvremena preko Andree Petanje, koji je iskoristio centaršut iz kornera i pogodio glavom. Konačan rezultat postavio je Žan Majer nakon što ga je proigrao Mankozu.