Izvor: Press, 05.Dec.2013, 17:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Aragones završio trenersku karijeru
Aragones ima 75 godina, a mnogi u Španiji smatraju ga jednim od najzaslužnijih za uspeh "furije" koja je u poslednjih pet godina najbolja selekcija na svetu.
Upravo je Aragones doneo Španiji titulu prvaka Evrope 2008. godine, a "zlatni niz" potom je nastavio Visente del Boske na Mundijalu 2010. i EP prošle godine.
"Za mene je sada teško da treniram bilo koju ekipu i sada možete da kažete da je Aragones prošlost. Više neću trenirati nikoga", rekao je Aragones za španski >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << internet portal Vozpopuli.
Aragones se uoči EP 2008. godine zahvalio starijim igračima poput Raula i Mičela Salgada. Potom je izgradio igru uglavnom oko fudbalere Barselone i njihovog "tika-taka" stila kratkih dodavanja.
Iskusni stručnjak je posle uspeha na tom EP odlučio da se povuče i preuzme turski Fenerbahče. Od 2009. godine bio je bez angažmana.
"Jedan od razloga za ovakvu odluku su i moje godine i zato mi nije bilo teško da se povučem. Kada sam otišao iz Turske, znao sam da će mi biti teško da nastavim da radim. Sada je definitivno kraj", dodao je Aragones.
On je trenersku karijeru počeo 1974. godine u madridskom Atletiku, a zatim je vodio Betis, Barselonu, Espanjol, Sevilju, Valensiju, Ovijedo i Majorku.






