Izvor: B92, 18.Avg.2010, 13:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anelka: "Kazna? Umirem od smeha"
Francuski fudbaler Nikola Anelka rekao je da "umire od smeha" zbog odluke FFF da ga kazni sa 18 utakmica zabrane igranja za državnu reprezentaciju.
FFF je u utorak uveče suspendovao Anelku na 18 utakmica, bivšeg kapitena Patrisa Evru na pet, Frank Riberi dobio je tri utakmice, a Žeremi Tulalan jedan meč suspenzije. Kaznu je izbegao jedino Erik Abidal.
"Ti ljudi su pravi klovnovi... Umirem od smeha zbog te suspenzije", rekao je Anelka za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << list Soar.
Očekuje se da će kazna od 18 utakmica trajati dve godine, zbog čega će Anelka propustiti kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koije će se 2012. godine održati u Poljskoj i Ukrajini. On će 2012. godine imati 33 godine i ako se "trikolori" kvalifikuju, mogao bi da propusti taj turnir.
"Ko je rekao da želim da igram za reprezentaciju... Posle Svetskog prvenstva u Južnoj Africi nacionalni tim je za mene prošlost", rekao je on.
Fudbaleri su suspendovani zbog štrajka na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Sva 23 reprezentativca Francuske su bojkotovala jedan trening tokom Mundijala u znak protesta što je tadašnji selektor Remon Domenek odstranio Anelku iz ekipe.
Prethodno se Anelka posvadjao i izvredjao Domeneka tokom utakmice protiv Meksika, koju su "trikolori" izgubili sa 0:2.
Francuska je takmičenje na Mundijalu završila u prvoj fazi, bez pobede, sa samo jednim bodom.








