Izvor: B92, 30.Maj.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Amauri na četiri godine u Juventusu
Italijanski Juventus potpisao je u petak ugovor sa napadačem Palerma Amaurijem, a tom sicilijanskom klubu prodao je svog igrača Antonija Noćerina, sopštili su torinski crno-beli. Juventus će za Amaurija platiti 22,8 miliona evra, dok će Palermo potrošiti za Noćerina 7,5 miliona evra. Amauri, koji je podneo zahtev za dobijanje italijanskog pasoša, u prošloj sezoni postigao je 15 golova, a za njegovo angažovanje bili su zainteresovani Milan, ali i nekoliko klubova iz Premijer >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lige.
"Amauri je Juventusov. Danas je Brazilac potpisao četvorogodišnji ugovor sa našim crno-belima", saopšteno je na klupskom sajtu.
Očekuje se da Amauri sledeće sezone zaigra u prvoj postavi crno-belih, koji će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona.
Kapiten Juventusa Alesandro Del Pjero je prošle sezone postigao 21, a drugi napadač ekipe David Trezege 20 golova. Vinćenco Jakinta, koji je uglavnom bio zamena dvojici napadača, najverovatnije će napustiti torinski klub na leto.





