Izvor: Sportske.net, 04.Feb.2018, 19:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Alba srušila šampiona
Bamberg je posle velike pobede nad Panatinaikosom u Evroligi poražen u Berlinu na prvenstvenoj utakmici.
Albatrose je do pobede nad prvakom Nemačke (81:75) vodio plejmejker Siva. Ubacio je 25 poena (5/10 trojke) i imao šest asistencija.
Pratili su ga Sikma, koji je imao dabl-dabl učinak od 17 poena i 10 skokova, i Grigonis sa 14 poena.
Stefan Peno je usadio samo jedan poen u trijumf Albe, igrao je 14 minuta, promašio sva tri šuta iz igre koja je uzeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << i bio polovično precizan sa linije penala (1/2). Imao je po dva skoka i asistencije.
U taboru gostiju iz Bamberga najzapaženiji je bio bivši igrač Igokee Dorel Rajt sa 17 poena i pet skokova, dvocifreni su bili još Zisis sa 11 i Štajger sa 10 poena.
Dejan Musli je ubacio devet poena i imao šest skokova, a Luke Mitrovića nije bilo u timu.
Zanimljivo, Broze Bamberg se trenutno nalazi van plej-of zone, na devetom mestu na tabeli, dok je Alba druga iza vodećeg Bajerna iz Minhena.
Пласман обезедио Sofascore резултати уживо






