Alba je šampion Nemačke, budući centar Zvezde dvocifren

Izvor: B92, 28.Jun.2020, 17:22

Alba je šampion Nemačke, budući centar Zvezde dvocifren

Košarkaši Albe pobedili su Ludvigzburg i postali šampioni Nemačke.

Alba je u finalnom meču, koji se igrao u sklopu završnog turnira u Minhenu, trijumfovali rezultatom 75:74.

To je bila i druga pobeda tima iz Berlina, nakon što su u prvoj utakmici bili dosta ubedljiviji i slavili sa 23 razlike.

I druga pobeda mogla je da bude dosta ubedljivija, ali je Ludvigzburg iskoristio opuštanje protivnika i dobio četvrtu četvrtu sa 20:8.

Alba je na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << putu do trofeja prethodno pobedila Oldenburg i Gotingen i završni turnir završila sa šest pobeda i nula poraza.

Podsetimo, prvi favorit za titulu Bajern ispao je u četvrtfinalu, i to od eventualnog finaliste Ludvigzburga.

Najbolji kod šampiona bili su Nils Gifaj i Martin Hermanson sa po 14 poena, Markus Erikson je imao 13, a nezvanično pojačanje Crvene zvezde Lendri Nnoko je imao 12, uz četiri skoka.

Na drugoj strani Tomas Vimbuš je dodao 19, Džejlen Smit 15, a Nik Vejler-Beb 14 poena.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.