Izvor: MozzartSport.com, 24.Okt.2020, 20:35

Alarm zvoni: Sevilja je 352 minuta bez gola (VIDEO)

Eibar osvojio bodove na Pishuanu – 1:0

Odlično je odigrala Sevilja na gostovanju Čelsiju u prvom meču Lige šampiona (0:0), ali daleko od toga dda je situacija u Andaluziji idealna. Sevilja je početkom oktobra „uletala“ u ofanzivni kanal, iz kojeg nije našla izlaz ni u današnjem okršaju protiv Eibara. Tim našeg reprezentativca Marka Dmitrovića odneo je ceo plen sa Sančez Pisuhanu, ostavivši Sevilju u mraku statističkih podataka.

Tačno je da Sevilja >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << igra lepo, ali oporo zvuči podatak da tim Žuana Lopetegija nije postigao gol 352 minuta. Poslednji put to se desilo na gostovanju Barseloni kada je jpš u osmom minutu na Nou Kampu pogodiio Luka De Jong.

Od tada, nula do nule. Mršavo je odigrala Sevilja u komšijskom derbiju protiv Grande, zatim je remizirala u Londonu, da bi i večeras razočarala navijače. Eibar se defanzivnom postavkom suprotastavio Sevilji i sasvim zasluženo stigao do trijumfa (1:0).

Domaćin jeste bio umoran, ali je ostao dužan navijačima. Sevilja je igrala u vrlo jakom sastavu, sa Munirom i Oskar Rodrigezom na krilima. Napad je predvodio Nesri. Bio je tu i Ivan Rakitić.

Međutim, Sevilja je delovala prazno i fizički istrošeno. Samo dva puta je domaćin šutnuo ka golu Marka Dmitrovića... Nije se proslavio ni Eibar. Gosti iz Baskije su samo jednjom zapretili, ali su to uradili na sjajajn način. Diop je u 41. minutu poslao ubitačan pas ka Kikeu, koji se odlično kretao i na kraju uspeo da postigne pogodak.