ABA - Veče u znaku Zagrepčana

Izvor: Sportske.net, 01.Nov.2015, 22:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA - Veče u znaku Zagrepčana

Posle Cibone, i drugi zagrebački tim trijumfovao u nedelju, u okviru osmog kola ABA lige.

Košarkaši zagrebačke Cedevite pobedili su večeras u Celju domaći Tajfun sa 78:67 (15:18, 21:16, 24:13, 18:20), u utakmici osmog kola Jadranske lige i ostvarili petu pobedu u regionalnom takmičenju.

Cedevitu su do pobede predvodili Miro Bilan sa 16 poena i pet skokova i Džejkob Pulen sa 16 poena i četiri asistencija. Marko Arapović ubacio je 13 poena i imao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je sedam skokova, a Luka Babić 10 poena i 10 skokova.

Najefikasniji u slovenačkom timu bio je Seola Klark sa 19 poena uz šest asistencija, Džejkob Parker dodao je 15, a Emir Zimić 12 poena.

Posle osam kola, Cedevita ima pet pobeda i tri poraza, a Tajfun dve pobede i šest poraza.

U devetom kolu, predstojećeg vikenda, Tajfun će igrati na svom terenu protiv Olimpije, a Cedevita u Zagrebu protiv Mega Leksa.

Ranije danas Cibona je u Zagrebu pobedila Igokeu (86-72), a poslednja utakmica osmog kola igraće se u utorak od 18 časova u hali Pionir između Crvene zvezde i Partizana.

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.