ABA: Tvrdo u Laktašima, Cedevita ipak preuzela čelo tabele

Izvor: Sportske.net, 30.Dec.2017, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši hrvatskog šampiona slavili su u 14. kolu regionalnog šampionata i makar na kratko preuzeli čelo tabele.

"Vitamini" su bili bolji od Igokee rezultatom 61-69.

Domaćin je dobio prvi kvartal sa 18-15, ali je već do poluvremena Cedevita stigla do preokreta, nakon 20 minuta bilo je 30-33 za sastav iz Zagreba.

U nastavku je Cedevita uspela da zadrži prednosta, a onda je na tri minuta do kraja sa dve trojke meč u koris Zagrepčana prelomio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Damir Markota.

Na kraju pobeda Cedevite, 11. ove sezone, dok Igokea ostaje na pet trijumfa.

Pobednički sastav predvodio je Krušlin sa 15 poena, po 13 su dodali Nikols i Stipanović.

U redovima Igokee 21 poen Jevtovića, 10 je dodao Rikić.