ABA: Olimpiji Slovenija, Mornar rastavio Cibonu

Izvor: B92, 27.Dec.2016, 22:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ABA: Olimpiji Slovenija, Mornar rastavio Cibonu

Košarkaši Olimpije i Mornara ostvarili su pobede u poslednjim utakmicama 15. kola ABA lige.

Olimpija je u slovenačkom derbiju savladala Krku u gostima sa 68:63, dok je Mornar deklasirao Cibonu sa 92:57.

Crnogorci su već na poluvremenu imali dvocifrenu prednost, ali su u nastavku potpuno rasturili ekipu koja je igrala prvi meč bez najboljeg igrača Anta Žižića.

Domaćin je odigrao odličnu napadačku partiju – po 14 poena postigli su Džouns i Voler, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dok su po 13 dodali Vujošević, Pavić i Mugoša. Kod Cibosa jedini dvocifreni bio je Sulejmanović sa 14 poena i 10 skokova.

Cibona je ostala na petoj poziciji sa 10 pobeda i 5 poraza, dok je Mornar četiri mesta ispod sa obrnutim skorom (5-10).

Ljubljanski tim je u prvom meču dana u Novom Mestu vodio i sa 13 poena razlike, ali je na kraju viđena prava drama, u kojoj je ipak Olimpija bila uspešnija.

Najefikasniji igrač bio je Nikola Janković sa 16 poena i šest skokova, dok je Krku predvodio Ramel Kari sa 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

ABA liga, 15. kolo:

utorak:

Krka – Olimpija 63:68

Mornar – Cibona 92:57

ranije:

Mega Leks – FMP 76:82

Cedevita – Crvena zvezda mts 91:95

Zadar - Budućnost 78:76

Igokea – Karpoš Sokoli 79:71

Partizan NIS – MZT 91:76

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.