Izvor: B92, 19.Nov.2012, 10:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Promo film za novu Škodu Octaviju
Odbrojavanje do lansiranja treće generacije modela Octavia počelo je promotivnim filmom koji za temu ima proces dizajniranja škodine limuzine.
U filmu su objašnjeni principi i proces oblikovanja nove Octavije od strane njenog dizajnera, dok se na kraju vidi silueta ovog automobila.
Na osnovu poslednjih kadrova filma, ali i prethodnih snimaka blago kamufliranog prototipa, uočljivo je da Škoda nije mnogo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << menjala dizajn spoljašnjosti svog modela.
Očekuje se da će forma klasičnog troprostornog sedana i dalje u sebi kriti funkcionalna peta vrata kao na hečbek modelima. Automobil bi trebalo da bude nešto duži i prostraniji od aktuelne verzije, s obzirom da je Škoda u međuvremenu na tržište izbacila novi model, Rapid, u klasi kompaktnih limuzina, koji se svojim dimenzijama veoma približio Octaviji druge generacije.
Poput tri nedavno lansirana modela iz VW grupe (Golfa 7, novog Audija 3 i Seata Leon) i Octavia III je postavljena na novu MQB platformu, a imaće i osveženu paletu motora, uključujući i 1.4 litarski benzinski TSI sa sistemom za deaktivaciju cilindara koji doprinosi manjoj potrošnji i zagađenju vazduha.
U kasnijoj fazi prodaje, klasičnim verzijama pridružiće se i sportski model RS koji bi ispod haube trebalo da ima isti 2.0 litarski turbo-punjeni motor koji će pogoniti i sledeći Golf GTI.
Prethodno je iz Volkswagena najavljeno da će nova Škoda Octavia biti prezentovana javnosti krajem novembra 2012, dok bi svetska sajamska premijera trebalo da se održi u Ženevi, u martu 2013. godine. Krajem 2013. očekuje se i karavan verzija.
Pogledajte snimak Škode Octavije III sa minimalnom kamuflažom.
Pročitajte više o Škodi Rapid.










