Izvor: Kurir, 21.Maj.2011, 16:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SIRIJSKA VOJSKA UBILA 44 DEMONSTRANTA
DAMASK - Sirijske snage bezbednosti ubile su 44 demonstranta tokom jučerašnjih antirežimskih protesta, a većina žrtava stradala je u zapadnoj pokrajini Idlib i u centralnom gradu Homsu, rekao je šef jedne sirijske organizacije za ljudska prava
DAMASK - Sirijske snage bezbednosti ubile su 44 demonstranta tokom jučerašnjih antirežimskih protesta, a većina žrtava stradala je u zapadnoj pokrajini Idlib i u centralnom gradu Homsu, rekao je šef jedne sirijske organizacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za ljudska prava.
"Sirijske vlasti nastavljaju da primenjuju prekomernu silu i bojevu municiju kako bi suzbile narodne proteste u brojnim oblastima širom zemlje", rekao je Amar Kurabi, šef Nacionalne organizacije za ljudska prava, u telefonskoj izjavi za AFP.
Prema njegovim rečima, 26 osoba je ubijeno u pokrajini Idlib, 13 u Homsu, dvoje ljudi u istočnom gradu Deir Ezor, jedna osoba u predgrađu Damaska Daraji, jedna u priobalnom gradu Latakija, a jedna u gradu Hama, na istoku zemlje.
Sirijska državna televizija je ranije za nasilje u petak okrivila naoružane bande koje su, navodno, otvorile vatru na civile i snage bezbednosti u Idlibu i na periferiji Homsa.
U nasilnom gušenju antivladinih protesta u Siriji, koji traju od 15. marta, ubijeno je najmanje 850 ljudi, više stotina osoba je povređeno, a hiljade demonstranata su uhapšene.













