Izvor: NoviMagazin.rs, 21.Sep.2015, 22:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: Rusija počela nadzor dronovima u Siriji
Rusija je poslala u Siriju 28 borbenih aviona, saopštili su danas američki zvaničnici.
Prema ovom saopštenju, 28 borbenih aviona nalazi se u vazduhoplovnoj bazi u sirijskoj pokrajini Latakiji, preneo je AFP.
Ranije danas, dvojica američkih zvaničnika saopštila su da je Rusija je u Siriji počela misije nadziranja dronovima.
Ovo bi mogla da bude prva vojna vazdušna operacija Rusije u Siriji, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << od kada je Moskva počela da jača svoje vazduhoplovne snage u toj zemlji.
Američki zvaničnici, čija se imena ne navode, nisu mogli da kažu koliko je dronova učestvovalo u misiji, dok je Pentagon odbio da komentariše ovu vest, preneo je Rojters.
Američki zvaničnici saopštili su ranije da je Rusija u petak poslala manji broj borbenih aviona u bazu u Siriji, nekoliko sati pošto je američki sekretar za odbranu Eš Karter razgovarao s ruskim kolegom Sergejem Šojguom.
S druge strane, Rusija je saopštila da nedavno vojno pojačanje u Siriji ima za cilj borbu protiv Islamske države.





