Rusija traži privremeno primirje u okolini Damaska

Izvor: Blic, 24.Maj.2016, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija traži privremeno primirje u okolini Damaska

Ruska vojska je saopštila danas da je zatražila 72-časovni prekid vatre između sirijske vlade i snaga opozicije u dva predgrađa Damaska.

Ruski general Sergej Kuralenko naveo je u saopštenju da bi prekid vatre omogućio vojnim avionima Rusije da sprovedu vazdušne napade na sirijski ogranak Al Kaide, Nustra front.

Kuralenko, koji vodi ruski centar za nadzor zajedničkih napora sa SAD da se suzbiju sukobi, rekao je da su Rusi pozvali da "režim tišine" u Istočnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Guti i Daraji počne od utorka, minut posle ponoći.

On je rekao da Moskva poziva sve strane da "zaustave ofanzivne operacije i pucnjavu, i da se udalje od regiona koji kontroliše ogranak Al Kaide u Siriji".
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.