Izvor: Blic, 26.Sep.2014, 13:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi udari na rafinerije džihadista u Siriji
Američki i arapski borbeni avioni gađali su danas, treći dan zaredom, rafinerije pod kontrolom džihadista Islamske države u Siriji.
Istovremeno, SAD i Francuska su zadržale pritisak nad tom ekstremističkom grupom sunita u Iraku i nastavile napade na njihove položaje.
Prema opozicionoj sirijskoj Opservatoriji za ljudska prava, SAD i arapski saveznici izvršili su sinoć i jutros nove napade na naftna postrojenja koja su zauzeli džihadisti na istoku Sirije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << , uz granicu s Irakom.
Meta današnjih napada je bio i komandni centar Islamske države u okolini grada al-Madžadin, takodje na istoku Sirije, i bazu džihadista u provinciji Hasaka, na severoistoku zemlje, dodaje Opservatorija.
Od utorka, kada su počeli napadi na džihadiste u Siriji, poginuo je 141 džihadista od kojih 129 stranaca, saopštila je Opservatorija.
U tim napadima učestvuju SAD i pet arapskih država - Bahrein, Katar, Saudijska Arabija, Jordan i Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE).
SAD po treći put napala džihadiste u Siriji
Izvor: Vesti-online.com, 26.Sep.2014
Američki i arapski borbeni avioni gađali su, treći dan zaredom, rafinerije pod kontrolom džihadista Islamske države u Siriji. ..Američki i arapski borbeni avioni nastavljaju s bombardovanjem.. ..Istovremeno, SAD i Francuska su zadržale pritisak nad tom ekstremističkom grupom sunita u Iraku i...








