Nemačka: Uhapšena žena koja se pridružila Islamskoj državi

Izvor: B92, 27.Jul.2020, 13:28

Nemačka: Uhapšena žena koja se pridružila Islamskoj državi

Nemačko tužilaštvo saopštilo je danas da je žena koja se navodno pridružila takozvanoj Islamskoj državi u Siriji uhapšena nakon povratka u zemlju.

Optužena je za članstvo u stranoj terorističkoj grupi, ratne zločine i druge zločine.

U saopštenju Tužilašta navodi se da je žena identifikovana kao Nurten J. u skladu sa zakonom o privatnosti uhapšena u petak na aerodromu u Frankfurtu, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << AP.

Ona je zajedno sa svojom četvorogodišnjom ćerkom otputovala u Siriju 2015. godine kako bise pridružila Islamskoj državi i tamo se venčala za muškarca koji je takođe iz Nemačke došao.

Ona je u Siriji odgajala decu po ideologiji ID, a zauzvrat je dobijala mesečnu platu i živela u stanovima bivših članova koji su pogubljeni ili uhapšeni.

Nakon što je ID izgubila teritorije u Siriji, ženu su uhvatili Kurdi i prebacili u ekstradicioni pritvor u Turskoj.

Za sada nije poznato da li je isporučena Nemačkoj i šta je sa njenom decom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.