Lavrov odgovara Keriju:Zašto da obustavimo napade?

Izvor: B92, 03.Feb.2016, 12:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov odgovara Keriju:Zašto da obustavimo napade?

Moskva -- Rusija neće obustaviti vazdušne napade na Siriju dok paravojne formacije ne budu poražene, rekao je ruski šef diplomatije Sergej Lavrov.

On je na taj način reagovao na izjavu državnog sekretara SAD Džona Kerija da Rusija treba da obustavi bombardovanje opozicije u Siriji.

“Ruski napadi neće biti obustavljeni sve dok stvarno ne porazimo terorističke organizacije kao što su Džabat al Nusra. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ne vidim zašto bismo uopšte obustavili vazdušne napade“, rekao je Lavrov.

Prema njegovim rečima, biće veoma teško da se uspostavi mir u Siriji sve dok Turska ne obezbedi granice i dok ne spreči krijumčarenje i prebacivanje džihadista u Siriju.

“Imamo pragmatične ideje o kojima smo pričali sa Amerikancima, nadamo se da ćemo o tome razgovarati 11. februara“, istakao je Lavrov.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.