ID izgubila 60 odsto teritorije u Iraku i Siriji

Izvor: B92, 02.Feb.2016, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"ID izgubila 60 odsto teritorije u Iraku i Siriji"

Rim -- Nasilja u Siriji treba da prestanu kako bi se humanitarnim konvojima omogućio pristup napaćenom stanovništvu, rekao je sekretar SAD Džon Keri.

On je naveo i da se nada da će doći do uspeha sirijskih pregovora u Ženevi.

Kako povećati napore u borbi protiv ID bila je osnovna tema trećeg sastanka ministara spoljnih poslova 23 države od ukupno 66 zemalja koalicije protiv “kalifata“.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Keri je naveo kako se od antidžihadističke koalicije očekuje da uspostavi sigurnost u celom svetu, a za borbu protiv džihadista potrebno je pogoditi “izvore finansiranja terorista“.

Italijanski ministar spoljnih poslova Paolo Đentiloni rekao je kako je došlo do rezultata u borbi protiv ID. Kako je on naveo, džihadistima je oteto 40 odsto teritorije koju su osvojili u Iraku i 20 odsto teritorije u Siriji.

“Ali potrebno je poboljšati koordinaciju država u borbi protiv samozvanog kalifata Al Bagdadija“, rekao je Đentiloni.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.