Damask: Ciljevi SAD-a i terorista se podudaraju

Izvor: Vostok.rs, 30.Sep.2018, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Damask: Ciljevi SAD-a i terorista se podudaraju

Sirijski ministar spoljnih poslova Valid Mualem optužio je koaliciju SAD za ratne zločine u Siriji i podršku teroristima.

U četvrtak je zapadna koalicija priznala da je kao rezultat napada Sjedinjenih Država i njenih partnera u Siriji i Iraku, ubijeno 1114 civila.


"Koalicija je potpuno uništila sirijski grad Raku, uništila je infrastrukturu i javne službe u područjima protiv kojih su bili usmereni napadi. Izvršila je masakre nad civilima, uključujući decu i žene, koji su po međunarodnom pravu ratni zločini", rekao je diplomata.

Mualem je takođe rekao da su SAD i njihovi partneri pružili "direktnu podršku teroristima". Prema njegovim rečima, ciljevi militantnih snaga i zapadne koalicije u Siriji su se podudarali i značili "sejanje haosa, smrti i uništenja".





U isto vreme, on je napomenuo da je borba protiv terorista u Siriji gotovo završena. Naglasio je da je situacija na terenu postala sigurnija i stabilnija. Mualem je rekao da Damask takođe namerava da "očisti" Siriju od nezakonitog stranog prisustva.

Diplomata je rekao da će prioritet u obnavljanju zemlje dati sirijskim partnerima.

Čitajte više na Situacija u Siriji - iz minuta u minut

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.