Izvor: B92, 22.Sep.2016, 10:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bombardovanje, ulice u plamenu i žestoke borbe za Alep
Alep -- U predgrađu Alepa u Siriji u toku su žestoke borbe koje su usledile nakon vazdušnih napada za koje se tvrdi da su najintezivniji u poslednjih nekoliko meseci.
U vazdušnim napadima, borbeni avioni su gađali ciljeve u oblasti pod kontrolom pobunjenika. Bombardovanje je uzrokovalo i velike požare, prenosi AFP.
Kako prenose agencije, opozicioni aktivisti optužili su sirijsku vladu i njene ruske saveznike za bacanje zapaljivih bombi zbog kojih su angažovani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << volonteri vatrogasci, kako bi lokalizovali požare u već razorenom gradu.
Dopisnik AFP-a iz predgrađa Alepa koje je pod kontrolom opozicionih snaga prenose da su čitave ulice u plamenu nakon bombardovanje.
Džihadisti i opozicioni pobunjenici pokušavaju da prodru u grad koji je pod kontrolom sirijske vojske kako bi povratili svoju vlast nad tim gradom.
U jučerašnjim vazdušnim napadima na istočni deo Alepa, poginulo je 12 civila među kojima je i dvoje dece, što je najveći broj žrtava od početka dogovorenog prekida vatre, navodi sirijska Opservatorija za ljudska parava.
Nakon neuspeha primirja koji su dogovorile Moskva i Vašington, došlo pojačane su borbe na svim većim sirijskim ratištima, prenosi AFP.


















