Izvor: B92, 15.Sep.2013, 19:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Berlin nudi pomoć za oružje Sirije
Berlin -- Nemačka je danas ponudila pomoć u uništavanju sirijskog hemijskog oružja nakon što su se SAD i Rusija postigle dogovor.
Ministar spoljnih poslova Gido Vestervele saopštio je danas da je Berlin "spreman da tehnički ili finansijski doprinese uništenju hemijskog oružja iz Sirije".
Vestervele nije izneo nikakva pojašnjenja, ali zvaničnici kažu da je Nemačka u prošlosti pomagala u uništavanju hemijskog oružja u Libiji i drugde u svetu.
Berlin >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je nedavno odbacio mogućnost svog učešća u eventualnoj vojnoj intervenciji protiv vlasti u Damasku i umesto toga pogurao inicijativu da se problem vrati u Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija, koji je po pitanju Sirije blokiran.
Prema jučerašnjem sporazumu SAD i Rusije, napraviće se inventar svih komponenata sirijskog hemijskog oružja, ono će se zapleniti, a ako vlasti predsednika Sirije Bašara el Asada ne ispune preuzete obaveze, usledilo bi kažnjavanje.
Berlin nudi pomoć za oružje Sirije
Izvor: Akter, 15.Sep.2013
Nemačka je danas ponudila pomoć u uništavanju sirijskog hemijskog oružja nakon što su se SAD i Rusija postigle dogovor








