Ban: Sastanak u Beču ohrabrujući za Siriju

Izvor: RTS, 31.Okt.2015, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ban: Sastanak u Beču ohrabrujući za Siriju

Generalni sekretar UN Ban Kimun rekao je u Ženevi da su "ohrabrujući" rezultati međunarodnog sastanka, održanog u petak u Beču i posvećenog rešavanju sirijske krize.
"Pozdravljam rezultate postignute na sastanku koji su ohrabrujući jer postoje slaganje za rešavanje nekoliko ključnih pitanja sirijske krize, kao i odlučnost o okončanju tamošnjeg konflikta", rekao je Ban Kimun posle sastanka s predsednikom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Međunarodnog komiteta Crvenog krsta (MKCK) Peterom Maurerom.

SAD, Rusija i Iran izrazile su u petak u Beču neslaganje o sudbini sirijskog predsednika Bašara el Asada, ali su se složile da treba nastaviti dijalog o političkom rešavanju sirijske krize.
Učesnici skupa, na kojem su bili predstavnici 19 zemalja, pozvali su na novi diplomatski proces rešavanja sirijske krize s predstavnicima vlasti i opozicije, koji bi se odvijao pod okriljem UN.
SAD, Rusija i druge regionalne i svetske sile razmatrile su i novi plan koji predviđa i prekid vatre u Siriji u narednih četiri do šest meseci.
Više od 250.000 ljudi poginulo je od početka sukoba u Siriji koji je počeo u martu 2011. godine.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ban Ki Mun: Sastanak u Beču ohrabrajući za Siriju

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 31.Okt.2015

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun izjavio je danas u Ženevi da su "ohrabrujući" rezultati međunarodnog sastanka, održanog u petak u Beču i posvećenog rješavanju sirijske krize..."Pozdravljam rezultate postignute na sastanku koji su ohrabrujući jer postoje slaganje za rješavanje nekoliko ključnih...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.