Djeca na službenom putu ili sami u kući

Izvor: PRObjave.com, 09.Mar.2016, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Djeca na službenom putu ili sami u kući

U sklopu akcijeCoca-Cola Bloggers Network Adria blogerka Dajana Šipraga Zlojutro je napisala tekst:
Djeca na službenom putu ili sami u kući Ekskurzija. Srednja škola. Putovanje u inostranstvo. Ludilo. Provod. Sloboda.
To je meni sve prolazilo kroz glavu kad mi je mama rekla:
"Ajde dovedi ih oboje kod mene u subotu pa dođite u nedjelju po njih."
I onda još:spavaćemo do podne jer ekskurzija. Daj svega!
Od četvrtka do subote su trajale mentalne projekcije te nevjerovatne zabave koja nas čeka. Izaćemo, popićemo, zagalamićemo (a nije na djecu), imati 19 ponovo. I kako se ta subota polako približavala, od plana grijeha došli smo do penzionerske opcije "aj vidjećemo".
Planovi se skupili, sakrili, zaturili u torbi sa dječijim stvarima.
Pravili smo se da ih svaki vikend šaljemo negdje, ne pominjanjem tog velikog događaja a ni jednom od nas dvoje nije bilo svejedno.
Moje sumnje je gasio bradonja i nije im dozvoljavao da uzmu maha jer je moja obaveza i bračna dužnost da mu kontriram.
Ako on pita:
"Zašto bi oni išli ovaj vikend kod bake, znaš da radi u subotu?".
Moja obaveza i očekivanje od samog pater familiasa je bila da kažem:
"Šta šta će? Znaš li ti koliko sam ja puta prespavala kod svojih babe i dede? Što ne bi išli? Uostalom, nisam je ja pitala već se mama sama ponudila."
Ovo je čak i meni na mahove, zvučalo potpuno smisleno, opravdano i ozbiljno.
Šta? Idu kod babe. Jedno noćenje. Pa da. To se radi.
Isto tako, ako bi on pitao:
"Šta ako nas bude u po noći zvala da dolazimo po njih? Ako nadignu dreku oboje?
Moja obaveza kao roditeljke te iste djece, je bila da kažem:
"Taman posla ćemo dolaziti. Mogu se derati pola sati i onda zaspati od umora. Neće im ništa biti."
To što sam kasnije kao najgora srednjoškola virkala na mobilni u pozorištu i pobila sve što sam rekla, to nema veze. Ali doćemo i do tog.
Elem, dođe ta subota. Njuc tamo, njuc vamo, čekali smo vrijeme dogovoreno za dolazak kod bake. Dogovor je bio samo da ih "istovarimo" pa da mi idemo svojim putem. Baka je nekih 50ak kilometara udaljena od nas tako da smo za nedumice imali još i vrijeme puta.
Ovo je samo deo teksta. Ceo tekst možete pročitati na karadara.net/djeca-na-sluzbenom-putu-ili-sami-u-kuci
Bloggers Network
Rajka Mamuzića 6
21000 Novi Sad
Email: kontakt@bloggersnetwork.org.rs
Web: www.bloggersnetwork.org.rs

Nastavak na PRObjave.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta PRObjave.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta PRObjave.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.