Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Mar.2012, 00:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Patrijarh otvorio Vaskršnji sajam
BEOGRAD -
Patrijarh Srpske pravoslavne crkve (SPC) Irinej otvorio je večeras u Beogradu Vaskršnji sajam, na kome učestvuju izdavači koji se bave objavljivanjem pravoslavne literature i knjiga iz srpske tradicije i istorije, ikonopisačke radionice i proizvođači crkvene opreme.
Irinej je, ističući da se hrišćanski život sastoji iz molitve, truda i rada, rekao da je izložba posvećena ovom drugom - trudu koji pomaže crkvi, jer, kako je objasnio, to pomaže da se oplemenimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i usmerimo u onome što se naziva "putevi Božji".
Ova izložba treba da pokaže ljubav onih koji se trude i delaju prema svojoj veri i šta čine da nam ulepšaju svakodnevni život, jer čovek ne živi samo da se hrani, nego se hrani i da bi činio dela Božja, poručio je on.
Sajam, čiji je organizator Izdavački fond SPC, biće otvoren do 8. aprila, a na njemu će biti održavana i predavanja, koncerti i izložbe.
Pogledaj vesti o: Sajam knjiga
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











