Izvor: S media, 10.Feb.2011, 17:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nema zakonskog osnova za restituciju
Ministar za životnu sredinu i prostorno planiranje Oliver Dulić izjavio je danas u Beogradu da će tek po donošenju Zakona o restituciji država će moći da reši pitanje povraćaja oduzete imovine.
Ministar Dulić je, obilazeći gradilište na prostoru bivše kasarne "4. juli" Vojske Srbije na beogradskoj opštini Voždovac kazao novinarima da trenutno ne postoji zakonski osnov da vlasnici zemljišta na toj lokaciji budu nadoknadjeni.
"Ja njima želim da nadju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << svoje zadovoljenje, posle donošenja Zakona o restituciji, kao što želim svakome u Srbiji kome je nešto oduzeto u prošlostim, da mu bude vraćeno u adekvatnoj meri", rekao je Dulić.
Pogledajte budući izgled naselja Stepa Stepanović u Beogradu
Ministar je dodao da je siguran da će vlasnici zemljišta na Voždovcu biti odgovarajuće obeštećeni posle donošenja Zakona o restituciji.
Mreža za restituciju je danas saopštila da Ministarstvo za zivotnu sredinu i prostorno planiranje već više od sedam meseci odbija da postupi po obavezujućem rešenju poverenika za informacije
Uskoro tenderi za dve termoelektrane
Ministarstvo treba i da odgovori na pitanje - "ko je i kada odlučio da se novim Zakonom o planiranju i izgradnji, suprotno tvrdnjama tokom javne rasprave, rešava pitanje svojine na gradjevinskom zemljištu," navela je Mreža za restituciju.
Mreža je dalje navela kako resorno ministarstvo nije na osnovu istog rešenja poverenika odgovorilo - "ko je predlagač smernica i konkretnih rešenja u vezi sa novim Zakonom o planiranju i izgradnji", niti koje je "vreme i mesto održavanja sastanaka u vezi sa izradom ovog zakona i ko je na njima učestvovao".
(Tanjug)
















