Izvor: Blic, 08.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U kasi 15 miliona, radovi na proleće

BANJALUKA - Gradnja stanova za sve porodice poginulih boraca i ratnih vojnih invalida od prve do četvrte kategorije, koji još nisu rešili stambeno pitanje, trebalo bi da počne na proleće sledeće godine. Za ove radove Vlada RS obezbediće 50, a lokalne zajednice 25 miliona KM.

Čelnicima Boračke organizacije RS premijer Milorad Dodik juče je rekao da će sledeće sedmice biti potpisan memorandum o izgradnji stanova u naredne tri godine za 4.091 korisnika.

„Za >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 2008. obezbeđeno je 15 miliona KM, tako da izgradnja stanova može da počne već na proleće, ali pod uslovom da opštinske vlasti na vreme obezbede lokacije i potrebnu dokumentaciju", kaže Dodik.

Premijer RS obećao je i da će suma za borački dodatak u 2008. biti povećana za dva miliona maraka, a invalidnine, za koje se godišnje izdvajalo oko 120 miliona KM, biće uvećane za dva odsto.

„Novac za ove namene biće obezbeđen iz budžeta i Razvojnog programa Vlade RS", naveo je Dodik.

Na pitanje novinara da li bi mu opozicija mogla zameriti što je baš dva dana uoči predsedničkih izbora posetio borce i saopštio ove ohrabrujuće vesti, Dodik je rekao da je na sastanak došao na poziv boraca.

U Boračkoj organizaciji RS najavili su da će porodicama poginulih boraca i ratnim vojnim invalidima od prve do četvrte kategorije, koji su u međuvremenu sami rešili stambeno pitanje, biti isplaćene odgovarajuće novčane nadoknade.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.