Slovenija traži poštare iz BiH, plata oko 2.000 KM

Izvor: Blic, 16.Feb.2018, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija traži poštare iz BiH, plata oko 2.000 KM

Pošta Slovenije, posredstvom Agencije za rad i zapošljavanje Bosne i Hercegovinet, traži 20 poštara/pismonoša iz naše zemlje.

Pošta Slovenije nudi radnicima BiH ugovor na određeno radno vreme od 12 meseci, uz bruto platu od 955,89 evra. Međutim, treba imati u vidu da smeštaj nije osiguran.

Radnike u BiH traže po osnovu važećeg Sporazuma o zapošljavanju između Republike Slovenije i BiH, a ovakvi konkursi najavljeni su još prošle godine, prenosi Avaz.ba.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Međutim, izazvalo je to burne reakcije u Sloveniji, nakon što je rukovodstvo najavilo da će, zbog pomanjkanja vozača i poštara, nove kadrove potražiti u BiH i Srbiji. Uprava Pošte Slovenije je tada najavila da će novim zaposlenicima, uz radne dozvole, osigurati i obavezan kurs slovenskog jezika za koji država daje subvenciju te platiti ispit iz poznavanja slovenskog Ustava i poštanskih propisa.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.