ŠAH MAT Banjalučanin pobednik Festivala prijateljstva Matirajmo predrasude

Izvor: Blic, 19.Mar.2017, 09:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŠAH MAT Banjalučanin pobednik Festivala prijateljstva "Matirajmo predrasude"

Radislav Kitić iz Banjaluke pobednik je trećeg šahovskog Festivala prijateljstva “Matirajmo predrasude”, odigranog juče u Narodnoj skupštini RS, u organizaciji Škole šaha “Skakač”.

On je sakupio osam poena iz devet partija parovanih po švajcarskom sistemu, koliko je imao, uz slabiji dodatni kriterijum, i Zoran Ljikar iz Vukovara.

Bronzana medalja pripala je 15-godišnjem Bojanu Maksimoviću, članu kluba organizatora takmičenja, na kojem je nastupilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekordnih 116 šahista iz Srbije, Hrvatske i BiH.

Manifestaciju je otvorio Nedeljko Čubrilović, predsjednik Narodne skupštine RS, odigravanjem promotivnog meča sa Darjom Kapš, ženskim velemajstorom iz Slovenije.

Osim Kitiću kao sveukupnom pobedniku, pehari su podeljeni i u šest kategorija:

Turnir je registrovan kod Svjetske šahovske federacije (FIDE) za Rapid rejting listu. Igrači su na raspolaganju imali po osam minuta za razmišljanje tokom partije i dodatne četiri sekunde za svaki povučeni potez.

Sudio je Nemanja Šipka, arbitar saveznog ranga.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.