Izvor: Blic, 13.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Roditelji ne žele da se učiteljice penzionišu

U Osnovnoj školi „Desanka Maksimović" u Prijedoru juče je održan sastanak roditelja sa direktorkom Borislavom Tokić. Roditelji su insistirali da tri učiteljice koje treba da idu u penziju, nastave da uče decu, te da je to pre svega u interesu dece.

Direktorica Borislava Tokić tvrdi da je na mesto direktora postavljena pre tri sedmice, a da je šest radnika ove škole po zakonu dobilo rešenja za odlazak u penziju.

- Ovaj slučaj je trebalo da reši prethodni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << direktor. Zakon je jasan, obraćala sam se i ministarstvu i inspektoru rada, i rečeno mi je da se moram ponašati onako kako to nalaže zakon - kaže Tokićeva.

Roditelji su potpisali peticiju i, prema rečima Tokićeve, vrše razne pritiske kako bi učiteljicama odložili odlazak u penziju. Roditelji tvrde da bi odlazak učiteljica mogao izazvati negativne psihološke posledice kod dece.

- Na njihovo mesto bi došli mladi kadrovi sa Biroa za zapošljavanje koji dugo čekaju šansu za zaposlenje. Ovakvih promena je bilo i ranije i zaista su razlozi i zahtevi roditelja u ovom slučaju neopravdani - kaže direktorka Tokić.

Konkurs za izbor novih učitelja je završen juče i direktorka kaže da se nada da će škola naći zajedničko rešenje sa roditeljima koje će biti u interesu dece. - Neću dozvoliti da naša školska ustanova zbog ovoga bude kažnjena jer, po zakonu, neprovođenje odluka inspektora rada predviđa kaznu od 10.000, a za ustanove i do 15.000 KM. Navedeni učitelji se moraju penzionisati i ne želimo ionako skromna sredstva škole trošiti na plaćanje nepotrebnih kazni - kategorična je direktorka Tokić.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.