Otišao Stanković, Zvezda ga ispratila pobjedom

Izvor: BanjalukaLive.com, 16.Nov.2014, 02:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od Zvezdinog dresa oprostio se, simbolično, jedan od najvećih - Dejan Stanković. Centralna figura prijateljskog meča crveno-bijelih i Udinezea završenog, uzgred, pobjedom Beograđana 1:0, u igru je ušla je u 38. minutu, na oduševljenje 15.328 gledalaca, sa "desetkom" na leđima. Zakoračio je Deki na teren "Marakane" posljednji put, podijelio nekoliko pasova, istrčao tek toliko da se zagrije u novembarskoj noći nabijenoj zvezdaškim emocijama, a potom uzeo loptu u ruke i "odsvirao" kraj >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << poluvremena. Bio je to znak za početak danima unazad pripremljene ceremonije na terenu, u režiji kluba i navijača. Stankoviću je u ime Zvezde poklon predao Svetozar Mijailović, vršilac dužnosti predsjednika kluba, a ispred navijača jedan od starijih vođa Vladimir Šavija. - Dobro veče, Marakano! Moram da vam kažem jedno veliko hvala! Sa ovim sam ostvario svoj dečački san, prošao sam mnogo toga u karijeri, ali vi ste čudo, mnogo vas volim! - poručio je emotivni Stanković Delijama pred sjeverom, a onda i poveo navijanje: - Od rođenja mog nije proš'o bez imena tvog... Ništa manje emotivni trenutak nije bio dirljiv susret bivšeg golmana Zvonka Milojevića sa Delijama i sa svojim kumom Stankovićem u špaliru koji su po završetku poluvremena formirali igrači iz aktuelnog sastava, aplauzima pozdravljajući svog idola koji je, za kraj, ušetao u tunel, ka svlačionici... Dejan je sve vrijeme na sebi imao okrenut dres sa brojem devet na kome je pisalo "Drulić" u znak podrške za bivšeg napadača crveno-bijelih, nedavno povrijeđenog u saobraćajnoj nesreći. Na terenu je viđena dopadljiva igra oba tima. Kombinovani tim Zvezde koji je Lalatović suprotstavio iskusnijem timu Andree Stramaćonija, uspio je odmah na početku da iskoristi jednu od brojnih šansi i već u uvodnim momentima meča, kako se ispostavilo, obezbijedi pobjedu. U 7. minutu poslije odličnog kornera Ristića, Planić je najbolje reagovao u kaznenom prostoru gostiju i glavom matirao hrvatskog golmana među stativama Udinezea, Kelavu. U nastavku meča Kahriman je sa nekoliko intervencija pokazao da Lalatović u svakom trenutku može da se osloni na njega, mada nije imao ni sreće iskusni golman, jer se u drugom poluvremenu povrijedio i ustupio mjesto Predragu Trkulji. Zvezda je u drugom dijelu lako mogla ubjedljivije da pobijedi renomiranog rivala, ali su iz više nego dobrih prilika promašivali Despotović i Lazović, dok su u prvom dijelu najbliži postizanju pogotka iz još boljih šansi bili najprije Jović, koga je sjajno "čitao" Kelava, i Savićević, koji se obrukao promašivši nebranjeni gol sa sedam, osam metara. (Sportal)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.