Izvor: Blic, 05.Dec.2017, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nagrađeni najbolji volonteri u Srskoj

Ministar porodice, omladine i sporta RS Jasmina Davidović uručila je večeras u Banjaluci ovogodišnje republičke nagrade za volontiranje Davoru Striki, Živku Ćetojeviću, Olegu Rudiću i Mladenu Milanoviću.

Ovim volonterima uručene su medalje i novčani iznos od po dve prosečne plate u Republici za prethodnu godinu.

Povodom Međunarodnog dana volontera - 5. decembra, republičku nagradu za najboljeg organizatora volontiranja dobilo je prijedorsko Udruženje građana >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "Don".

Organizatorima volontiranja dodeljena je plaketa i novčani iznos u visini četiri prosečne plate u RS.

Diplome za poseban doprinos razvoju volontiranja dobilo je 15 pojedinica i organizacija iz Srpske koji su, prema rečima predstavnika Ministarstva porodice, omladine i sporta, najbolji propagatori volontiranja u Republici.

Ministar porodice, omladine i sporta Jasmina Davidovićeva čestitala je i zahvalila svim volonterima Srpske na pokazanoj energiji, dobroti i humanosti, kao i mostovima koje su gradili među ljudima.

Ona je istakla da volonteri time pokazuju da ljudi u Srpskoj nisu sami i da imaju podršku društva i volonterskih organizacija širom Republike.

- Želela bih da volontera i volontiranja bude sve više i mi ćemo kao resorno ministarstvo nastaviti tome da pružamo podršku - rekla je novinarima Davidovićeva uoči centralne manifestacije obeležavanja Svetskog dana volontera, u banjalučkom Banskom dvoru.

Ona je naglasila da Volonterski servis Srpske, kao partner resornog ministarstva, na ovom planu odrađuje veliki posao širom Republike.

- Ponosna sam na činjenicu da se 2014. godine, kada su bile katastrofalne poplave, upravo taj servis organizovao, prikupljao humanitarnu pomoć i dostavljao je ugroženim opštinama i gradovima. Posebno su se tada organizovali na čišćenju gradova kao što su Doboj i Šamac - podsetila je Davidovićeva.

Izvršni direktor Volonterskog servisa Srpske Svjetlana Popović rekla je da nagrade znače volonterima mnogo s obzirom na uloženi trud i rad tokom cele godine.

- Ovo je događaj u kome slavimo volontere i volontiranje, ali to ne treba činiti samo danas, već svakog dana. Volontera je u Srpskoj sve više, jer raste svest o kulturi volontiranja - rekla je Popovićeva.

Nagrađeni volonter Davor Strika istakao je da je volontiranje za njega način i stil života, te pomaganja zajednici, najbližima i celokupnom društvu.

On je istakao da je počeo volontirati kao srednjoškolac, te da je najviše volontirao u omladinskim i organizacijama od društvenog značaja.

- Volontiranjem gradimo sebe kao osobu i dajemo doprinos razvoju društva -rekao je Strika.

Organizator 10. dodele nagrada najboljim volonterima i organizatorima volontiranja je Ministarstvo porodice, omladine i sporta Srpske.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.