Kitarović: Retorika iz BiH nije prijateljska prema Hrvatskoj

Izvor: Blic, 15.Sep.2017, 21:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kitarović: Retorika iz BiH nije prijateljska prema Hrvatskoj

Retorika koja stiže iz BiH prema Hrvatskoj nije zdrava i prijateljska, izjavila je hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović u Valeti.

Ona je to izjavila dan pošto je hrvatska obaveštajna agencija objavila podatke o pretnji islamskog radikalizma u regionu.

- U poslednje vreme primećujem retoriku protiv Hrvatske, pa i protivljenje pelješkom mostu koji nikako ne može da ugrozi BiH - rekla je novinarima Grabar-Kitarović.

Ona je navela da ta retorika >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "nije zdrava i dobra jer su BiH i Hrvatska orijentisane jedna na drugu".

Grabar-Kitarović je, kako je navela Hina, često na meti bošnjačkih zvaničnika iz BiH koji je optužuju da preteruje kada govori o pretnji islamskog radikalizma u toj zemlji.

Hrvatska Bezbednosno-obavještajna agencija (SOA) je u juče objavljenom izvjštaju navela da se s područja hrvatskog jugoistočnog susedstva takozvanoj Islamskoj državi priključilo skoro 1.000 ljudi, većinom sledbenika džihadističkog salafizma.

Grabar-Kitarović je istakla da SOA radi objektivno, kvalitetno i bez političkog uticaja.

- Brojke same nisu bitne koliko su bitni trendovi rasta radikalizma i pojedinaca koji su ili deo ekstremističkih grupa ili su samoradikalizovani pojedinci - rekla je ona.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.