Barsa preko Atletika u polufinale Kupa

Izvor: BanjalukaLive.com, 29.Jan.2015, 15:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone uspeli su da se plasiraju u polufinale Kupa kralja pošto su, poslije pobjede u prvom meču 1:0, i u revanš utakmici slavili protiv Atletika u Madridu sa 3:2. Okršaj je svih 90 minuta bio pod tenzijom, a "jorgandžije" su zaradile dva crvene kartona, što je otvorilo put Kataloncima ka narednoj rundi. Atletiko je otvorio susret kao u najljepšem snu, jer je gost kapitulirao poslije 40 sekundi. Maskerano je ispucao loptu daleko od svog gola, ali se ona odbila do Sikeire koji >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << je proslijedio pas u prostor Fernandu Toresu, a povratnik među redove "jorgandžija" je prevario upravo Maskerana i sa 18 metara od lijeve stative zatresao mrežu Barse. "Visente Kalderon" nije uspio na pravi način da proslavi pogodak Atletika, jer je već u devetom minutu došlo izjednačenje poslije trougla Mesi, Suarez i Nejmar. Lionel je dobrom fintom na sredini terena došao do prostora, dodao loptu do Suareza koji nije čekao, već je aktivirao Nejmara kojeg je jurio Huanfran, ali ništa nije sprečilo Brazilca da sa desne strane pogodi dijagonalu za 1:1. Tada se već vidjelo da će igrači madridskog kluba pribjeći oštrim startovima i pritisku po cijelom terenu, a u 15. minutu je došlo do jedne smiješne scene kada je sudija zastavicom, naravno slučajno, udario Albu po glavi. Poslije 30 minuta igre, Atletiko je došao do situacije da ponovo dođe u vođstvo - Maskerano je faulirao Huanfrana, a sudija Hesus Gil pokazao na bijelu tačku, iako je, poslije analiza, bilo očigledno da je prekršaj bio van kaznenog prostora. Ipak, Raul Garsija nije mario za to, već je namjestio loptu na kreč i poslao je u lijevi donji ugao, tako da Ter Štegen, uprkos tome što se bacio u pravu stranu, nije mogao da spreči novi gol domaćina. Sve što je Atletiko radio do tada pada u vodu jednim nespretnim potezom Mirande koji je u 38. minutu poslije kornera sa desne strane pokušao desnom nogom da izbaci loptu, ali je poslao iza leđa svog golamana. Koliko je utakmica bila sadržajna vidjelo se u 41. minutu kada je poslije Toresovog šuta Alba igrao rukom u šesnaestercu, što nije vidio arbitar, a onda je bek Barselone nevjerovatnom brzinom istrčao kontru, sačekao loptu i klizećim sa lijeve strane produžio je do Nejmara koji je sa druge stative donio prvu prednost za Barsu na susretu. Drugih 45 minuta nije ni moralo da se igra, jer Atletiko nije želio da pretrpi debakl, dok je Gabi zaradio crveni karton na poluvremenu, a Barseloni nije ni bio potreban neki više gol, osim što su pasovima uspjeli dodatno da iznerviraju Ardu Turana, koji je kopačkom gađao u pravcu sudije, te Garsiju koji je konstantno upadao u rasprave sa protivnikom. Katalonci su oklijevali oko šesnaesterca Madriđana sve do kraja utakmice, a samo su imali jedan ozbiljan pokušaj preko Pedra koji je probio po lijevoj strani i uputio šut, a čuvar mreže Atletika je lako odbranio bliži ugao i sprečio da mu se mreža još jednom zatrese. Kanji je ušao u igru i jednim ostavio Ter Štegena budnim ,a sedam minuta prije kraja, Mario Suarez je nagazio Mesija, a zatim zaradio drugi žuti karton, tako da je Atletiko, osim što je eliminisan, završio utakmicu sa devet igrača. (Blic)

Nastavak na BanjalukaLive.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BanjalukaLive.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BanjalukaLive.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.