Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Apr.2019, 09:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za tri godine 400 Banjalučana promenilo ime
Za tri godine svoje ime promenilo je skoro 400 građana Banjaluke, saopštilo je Odeljenje za opštu upravu.
Razlozi zbog kojih građani menjaju imena su različiti, od toga da žele da imaju modernije ili međunarodno ime zbog odlaska u inostranstvo do toga da im se njihovo ne sviđa, ali ima i slučajeva da i roditelji ne upišu decu na vreme u matične knjige rođenih, prenose Nezavisne.
U prva tri meseca ove godine podneto je 27 zahteva u kojima su građani tražili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da promene ime.
U Odeljenju su objasnili da ima slučajeva kada nije moguće da neko promeni ime, a da se to odnosi na one protiv kojih se vodi krivični postupak ili ako su osuđeni za krivično delo dok kazna nije izvršena.
"Maloletne osobe mogu da promene ime samo na zahtev oba roditelja ili usvojioca, a za decu stariju od 10 godina potreban je i njihov pristanak", rekli su u Odeljenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Za tri godine 400 građana Banjaluke promenilo ime
Izvor: RTV Pink, 25.Apr.2019
Za tri godine svoje ime promenilo je skoro 400 građana Banjaluke, saopštilo je Odeljenje za opštu upravu.










