Vučić: Nekom je u interesu da destabilizuje Balkan!

Izvor: Vesti-online.com, 14.Maj.2016, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Nekom je u interesu da destabilizuje Balkan!

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da ne veruje u zavere, ali ni u slučajnosti, posebno kad su u zbivanja u regionu umešani strani centri meoći, što, dodao je, ne oslobađa odgovornosti naše političke elite.

Odgovarajući na pitanje novinara o medijskim navodima da su zbivanja u Republici Srpskoj inicirana spolja, premijer je izrazio uverenje da "nekom jeste u interesu" da destabilizuje Balkan, ali da to nikako ne oslobađa od odgovornosti nacionalne političke >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << elite.

- Ne verujem u zavere, ali ni u slučajnosti...pogotovo kad finansiranje dolazi spolja - rekao je Vučić.

On je ponovio apel građanima i političkim liderima Srpske da svoje političke stavove i strasti iskažu na miran i dostojanstven način.

- Nadam se da će Srbi pokazati svoje demokratsko lice - rekao je i izrazio očekivanje da će protesti proteći u miru.

Premijer se pozvao na primere iz regiona, podsećajući da u Makedoniji stranci neprestano pomeraju datum izbora, da u Hrvatskoj nema kvoruma iako imaju novu vladu, da u Prištini nema sednice parlamenta bez suzavca, a u Podgorici je, kako je rekao, bilo neprijatno gledati ono što se u petak dogodilo.

Na pitanje da li treba očekivati pokušaje ugrožavanja stabilnosti u Srbiji, ocenio je da je nas iskustvo iz 2000. naučilo da budemo oprezniji, da ne verujemo u "jagode sa šlagom", već u težak rad.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.