Izvor: RTS, 12.Maj.2015, 12:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tivat, hranom se otrovalo 120 studenata
U tivatskom Domu zdravlja zbog simptoma trovanja hranom medicinsku pomoć je zatražilo 120 studenata, učesnika "Mašinijade", koji su smešteni u hotelu "Kamelija" u Donjoj Lastvi. U kotorskoj bolnici zadržano 18 studenata iz Srbije, nema životno ugroženih.
Studenti su se za pomoć obratili u ponedeljak sa simptomima trovanja hranom, naveli su iz Doma zdravlja istakavši da su se žalili na visoku temperaturu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mučninu, povraćanje i dijareju, javio je Radio Tivat, prenosi Tanjug.
Direktorka Doma zdravlja u Tivtu Snežana Matijević rekla je da su prvi pacijenti primljeni oko 10 sati, a poslednji u ponoć. Kako je navela, lekarske ekipe su tokom celog dana ukazivale pomoć studentima.
"Pacijenti su primili adekvatnu terapiju i svi se sada osećaju bolje", rekla je Matijevićeva.
Istakla je da su, kako bi izašli u susret svima kojima je bila neophodna medicinska pomoć, bili angažovani gotovo svi lekari i medicinsko osoblje, koji su radili i prekovremeno.
O slučaju trovanja obavešten je Institut za javno zdravlje u Podgorici čija će ekipa uzeti uzorke i pokušati da utvrdi uzrok trovanja, preneo je podgorički portal CDM.
Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da se među studentima koji su zadržani na lečenju u bolnici u Kotoru, nalazi 18 studenata iz Srbije, a nijedan od hospitalizovanih studenata nije životno ugrožen.
Tokom međunarodnog skupa studenata mašinskih fakulteta, koji se održava od 7. do 12. maja u Tivtu, na kome se okupilo oko 600 studenata iz regiona, došlo je do masovnog trovanja hranom, navodi se u saopštenju.
Predstavnici Generalnog konzulata Republike Srbije u Herceg Novom posetili su studente zadržane na lečenju u bolnici u Kotoru.
Tom prilikom, od nadležnih su obavešteni da niko od hospitalizovanih, među kojima je 18 studenata iz Srbije, nije životno ugrožen, kao i da je većoj grupi studenata pružena pomoć u Domu zdravlja u Tivtu, nakon čega su se vratili u hotel.
Predstavnici Generalnog konzulata Republike Srbije u Herceg Novom nastavljaju kontakte sa zdravstvenim ustanovama, organizatorom skupa i predstavnicima fakulteta, u cilju praćenja zdravstvenog stanja hospitalizovanih i bezbednog povratka u Srbiju.
Ministarstvo spoljnih poslova preduzima sve mere kako bi našim državljanima bila pružena konzularna zaštita i adekvatna medicinska pomoć, zaključuje se u saopštenju.
MSP: Među 120 studenata otrovanih hranom u Tivtu, 18 iz Srbije
Izvor: Studio B, 12.Maj.2015
Među studentima mašinskih fakulteta koji su zadržani na lečenju u bolnici u Kotoru, nakon masovnog trovanja hranom tokom međunarodnog skupa u Tivtu, nalazi se 18 studenata iz Srbije. ..Nijedan od hospitalizovanih studenata nije životno ugrožen, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije...Tokom...
Najmanje 30 studenata iz Srbije otrovano na Mašinijadi u Tivtu
Izvor: Blic, 12.Maj.2015
Oko 120 studenata mašinstva, od kojih je najmanje 30 iz Srbije, otrovalo se na Mašinijadi u Tivtu. Otrovani studenti su iz Srbije, BiH, Hrvatske i Slovenije i svi su se hranili u hotelu "Kamelija" u Tivtu...Oni su smešteni u Opštoj bolnici u Kotoru, a lekari sumnjaju da je u pitanju salmonela...-...











