Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jan.2016, 16:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Televizija kažnjena zbog govora mržnje
Veće za elektronske medije kaznilo je lokalnu zagrebačku televiziju Z1 privremenim oduzimanjem koncesije na tri dana zbog govora mržnje u emisiji "Markov trg" urednika i voditelja Marka Juriča.
Privremeno oduzimanje koncesije počinje od 26. januara u ponoć. Jednoglasnu odluku Veće je donelo zbog kršenja Zakona o elektronskim medijima, a što je utvrđeno na osnovu brojnih pritužbi građana.
Veće je saopštilo da će se spis predmeta proslediti nadležnom Državnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << tužilaštvu na postupanje.
Jurič je u emisiji 19. januara uputio poruku Zagrepčanima koji šetaju Cvetnim trgom da budu "oprezni budući da je u blizini crkva (Srpska pravoslavna crkva) u kojoj stoluju, da parafraziram jednog srpskog ministra, četnički vikari".
"Pripazite kada se šetate Cvetnim trgom, pogotovo majke s decom, da ne bi koji od tih četničkih vikara istrčao iz crkve i u svojoj maniri klanja izveo svoj krvavi pir na našem najlepšem zagrebačkom trgu koji bi možda trebalo obeležiti tablama - pazi, oštar četnik u blizini", rekao je Jurič u ođavi emisije.
Hrvatsko novinarsko društvo (HND) i Srpsko narodno veće (SNV) juče su oštro osudili govor mržnje i tražili reakciju nadležnih organa.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Zagrebačka televizija kažnjena zbog govora mržnje
Izvor: Beta, 22.Jan.2016
Veće za elektronske medije kaznilo je lokalnu zagrebačku televiziju Z1 privremenim oduzimanjem koncesije na tri dana zbog govora mržnje u emisiji "Markov trg" urednika i voditelja Marka Juriča.Privremeno oduzimanje koncesije počinje od 26. januara u ponoć. Jednoglasnu odluku Veće je donelo zbog...








