Izvor: Radio Slobodna Evropa, 09.Jul.2018, 17:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tabuti iz Visokog dopremljeni u Potočare
Kamion sa posmrtnim ostacima žrtava genocida u Srebrenici stigao je u ponedjeljak iz Visokog u Memorijalni centar Potočari gdje će 11. jula biti klanjana dženaza i obavljen ukop. Među identifikovanim žrtvama najmlađi je Vesid (Hasana) Ibrić, koji je u vrijeme genocida imao 16 godina, dok je najstarija žrtva Šahin (Šabana) Halilović, rođen 1924. I bračni par Dudić, Remzija i njen muž Nijazija, su među žrtvama. Kada su ubijeni, ona je imala 20, a on 22 godine. Remzija je bila u šestom...
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...
Srebrenica pred godišnjicu masakra - oproštaj od žrtava
Izvor: B92, 10.Jul.2018, 09:18
U Potočare su stigli posmrtni ostaci 35 žrtava masakra u Srebrenici...Posmrtni ostaci trideset pet ljudi dopremljeni su danas u Potočare gde će biti ukopani 11. jula na 23. godišnjicu genocida u Srebrenici...Povorku sa posmrtnim ostacima dočekalo je nekoliko stotina rođaka i prijatelja...Najmlađa...














