Smenjen crnogorski ambasador u Sloveniji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Jun.2008, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smenjen crnogorski ambasador u Sloveniji

PODGORICA - Crnogorska vada ekspresno je opozvala ambasadora u Sloveniji Branka Perovića zbog njegovog neslaganja sa ministrom inostranih poslova Milanom Roćenom oko načina i troškova obeležavanja Dana državnosti Crne Gore u Ljubljani.

"Odbio sam da sprovedem instrukciju da proslavim Dan džavnosti Crne Gore na način kako je tražilo Ministarstvo inostranih poslova", rekao je Perović podgoričkim "Vijestima".

Ne želeći da iznosi detalje, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << on je rekao da je Roćenu ponudio opoziv ukoliko njegov šef nastavi da insistira na svom konceptu proslave.

"Neko u Ministarstvu se očigledno preračunao i mislio da sa istim novcem proslavi Dan državnosti i u Skoplju i u Ljubljani, odnosno u svim bivšim jugoslovenskim republikama, ne vodeći računa o tome da je Slovenija, ipak, zemlja Evropske unije i predsedavajuća Unijom", naveo je Perović.

On smatra da limiti mogu biti u parama, ali da je "krupna greška" imati pristup da je, kako je rekao, Skoplje jednoko Ljubljana.

Crnogorski diplomata je kazao da zna da prijem u rezidenciji u Skoplju može da se napravi za pet evra, a da takav koktel u Sloveniji košta "20 i kusur eura (po gostu), pogotovo ako ste u hotelu sa četiri zvezdice, koji vam naplati sve - od stalka za mikrofon, projektora, osvetljenja do otvaranja svake boce...".

On je dodao da je nesporazum nastao i oko načina obeležavanja praznika, odnosno da je on predlagao da se gostima, osim hrane i pića, ponudi još nešto - gudači, džez orkestar, folklor, izložba - nešto što bi, kako jer rekao, skrenulo pažnju sa sterotipa da smo neradni i nekulturni.

"Ja mislim da to treba uraditi na mnogo kvalitetniji način", rekao je Perović, izrazivši čuđenje da je sve oko njegove smene, ipak, "tako brzo urađeno" jer je mislio da se "takve stvari dešavaju zbog nekih krupnih razloga".

On je dodao da nije postojao nikakav drugi mogući krupan razlog koji bi do ovog momenta ukazivao na to, ali nije mogao da tvrdi da, možda, i ne postoji, ali da on za to ne zna.

Perović je bio predstavnik Crne Gore u Sloveniji od 2000. godine, a ambasador je od 2006. godine.

Crnogorska vlada je odluku o opozivu Perovića donela juče, a Ministarstvo inostranih poslova Crne Gore se tim povodom nije oglasio.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Opozvali rasipnog ambasadora u Sloveniji

Izvor: Mondo, 20.Jun.2008

Crnogorska vlada ekspresno opozvala ambasadora u Sloveniji zbog njegovog neslaganja sa (svojim) šefom diplomatije oko troškova obeležavanja Dana državnosti Crne Gore u Ljubljani i insistiranju na svom konceptu proslave

Nastavak na Mondo...

Smenjen crnogorski ambasador u Ljubljani

Izvor: Blic, 20.Jun.2008

Vlada Crne Gore predložila je smjenjivanje crnogorskog ambasadora u Sloveniji Branka Perovića, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova Crne Gore....."Vlada je usvojila predlog za smjenjivanje Perovića", rečeno je agenciji Beta u kabinetu ministra inostranih poslova Milana Roćena. Kako je objašnjeno,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.