Skoplje, mere protiv zagađenja daju rezultate

Izvor: RTS, 09.Jan.2018, 11:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skoplje, mere protiv zagađenja daju rezultate

Mere preduzete da se smanje posledice zagađenja vazduha počele su da daju efekat, rekao je gradonačelnik Skoplja Petre Silegov.
Gradonačelnik Skoplja je na konferenciji za novinare apelovao na građane da ne koriste svoja vozila ukoliko nije neophodno i da ne koriste neadekvatne materijale za ogrev, prenosi MIA.

Makedonska vlada je, u okviru vanrednih mera za borbu protiv visokog nivoa zagađenosti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vazduha, u ponedeljak odlučila da javni saobraćaj bude privremeno besplatan za sve građane Skoplja, a da trudnice i stariji od 60 godina ne moraju da idu na posao.
Vlada u Skoplju je objavila da je zagađenost četiri puta veća od dozvoljene granice, navodeći da je odlučila da kamionima zabrani ulazak u grad.
Takođe se navodi da trudnice i ljudi stariji od 60 godina ne moraju da idu na posao.
Mere će biti na snazi dok se zagađenost ne smanji.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.