Sejdiu otkazao sutrašnju posetu Makedoniji

Izvor: S media, 27.Maj.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sejdiu otkazao sutrašnju posetu Makedoniji

Predsednik Kosova Fatmir Sejdiu otkazao za sutra planiranu posetu Makedoniji, pošto je makedonska strana promenila karakter posete.

Službena poseta je promenila karakter u privatnu i bez državničkih ceremonija, zato je i otkazana.

U saopštenju Sejdiuovog kabineta navodi se da je Sejdiu 13. maja dobio poziv od predsednika Makedonije Djordja Ivanova za jednodnevnu posetu Makedoniji i kabinet kosovskog predsednika potvrdio je taj poziv istog dana, a "u medjuvremenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << zato što je makedonska strana promenila karakter posete, predsednik Sejdiu je otkazao posetu Makedoniji planiranu za 28. maj".

Prištinski mediji navode da u kopiji poziva za posetu Makedoniji, u koju su imali uvid, stoji da se predsednik Kosova poziva u službenu posetu Makedoniji.

"Predsednik Sejdiu i institucije Republike Kosovo ostaju opredeljene za dobrosusedske odnose sa svim zemljama u okruženju, posebno sa susedima, dajući tim odnosima težinu i ozbiljnost koju zaslužuju“, zaključuje se u saopštenju kabineta kosovskog predsednika.

Prištinski mediji jutros su preneli da je bilo planirano da sutrašnji sastanak Ivanova i Sejdiua bude organizovan bez zvanične ceremonije, i to u Ohridu, a ne u rezidenciji makedonskog predsednika u Skoplju.

Listovi na albanskom ocenili su da se radi o još jednom "diplomatskom gafu" Makedonije prema Kosovu, nakon što je izostao poziv Skoplja kosovskom predsedniku da prisustvuje nedavnoj inauguraciji novog makedonskog predsednika.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.