Izvor: S media, 21.Mar.2010, 17:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SNSD lider političkog života u RS
Premijer Republike Srpske (RS) i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik rekao je danas u Bijeljini da je SNSD postala lider političkog života u RS i da računa na apsolutnu pobedu na predstojećim opštim izborima u Bosni i Hercegovini (BiH).
Dodik je novinarima kazao da je pobeda SNSD značajnija za RS nego za samu stranku, pre svega, je će biti nastavljena politika kontinuiteta i očuvalo dostojanstvo RS.
Dodik koji je danas u Bijeljini >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << posetio opštinski odbor SNSD, je rekao da ima pojedinčanih problema i stvari koje su mogle biti bolje, ali smatra da je situaicja u "zadovoljavajuća".
"SNSD je učinio sve što je moglo kako bi RS bila i politički i institucionalno stabilna", rekao je Dodik i dodao da srpski entitet ima odredjeni stepen socijalne stabilnosti i da postoji ekonomski razvoj.
Premijer Dodik je, kako prenose lokalni mediji, takodje kazao da nema realnog osnova za genaralni štrajk koji najavljuju radnički sindikati u RS.
"Za generalni štrajk ne postoje osnovani razlozi. ... U javnom sektoru imamo isti nivo plata kao što je to bilo prošle godine", rekao je Dodik.
Premijer je dodao da je Vlada RS svesna da postoje odredjeni problemi u proizvodnji kod nekih poslodavaca, ali je ocenio da to svakako nisu razlozi za generalni štrajk.
"To nije dobro i sindikat nije u pravu ovaj put... Najlakše je motivisati ljude na takvu vrstu aktivnosti, ali mislim da Vlada RS apsolutno stoji na činjenici da ima problema u realnom sektoru, nešto je ugroženo zbog svetske ekonomske krize, nešto zbog spekulacija poslodavaca", rekao je Dodik.
Dodik je istakao da su rešenja u dijalogu, a nikako u generalnom štrajku.
Sa Dodikom u Bijeljini je boravio i predsedavajući Saveta ministara BiH i visoki funkcioner SNSD Nikola Špirić.












