Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Nov.2019, 16:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RT Crne Gore odustala od Evrosonga, kupiće 5 automobila
Generalni direktor RTCG Božidar Šundić doneo je odluku da Crna Gora ne učestvuje naredne godine na Evrosongu u Roterdamu.
Kako je saopštio menadžment te kuće, RTCG mora odgovorno da se ponaša i namenski troši sredstva građana koja dobija iz budžeta.
U saopštenju se navodi da Evrosong svake godine ovu medijsku kuću košta oko 130.000 evra, a da su crnogorski muzički predstavnici većinom postizali skromne rezultate i teško dolazili do finala.
"Zato >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << smo ove godine odlučili da navedeni novac uložimo u obnavljanje voznog parka RTCG. Plan je da kupimo pet novih automobila i time značajno poboljšamo bezbednost naših ekipa koje svakodnevno prelaze i preko 1.000 kilometara", naglasili su iz menadžmenta Javnog servisa.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











