Požari na Korčuli i Pelješcu i dalje besne

Izvor: Vesti-online.com, 22.Jul.2015, 12:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požari na Korčuli i Pelješcu i dalje besne

Požari na Korčuli i Pelješcu u Hrvatskoj i dalje su aktivni, te je otvoreni plamen još vidljiv na više lokacija, a procene su da je izgorelo više od 800 hektara, prenose mediji u Hrvatskoj.

Prema informacijama Državne uprave za zaštitu i spasavanje, protiv vatrene stihije bori se 150 vatrogasaca, pripadnika svih vatrogasnih stanica s područja Dubrovačko-neretvanske županije, iz Splita, Šibenika i Zadra, uz pomoć 50 pripadnika kopnene vojske Oružanih snaga Hrvatske.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
- Požar se jutros ne širi, gori unutar granica do kojih je juče došao. Vatrogasci saniraju rubove požarišta, a upravo se vratio i kanader koji vodenim bombama zaliva otvoreni plamen - rekao je načelnik opšine Smokvica Lenko Salečić.

On je ocenio da će gašenje sigurno potrajati sledećih nekoliko dana zbog veoma teškog terena.

- Prema našim procenama izgorelo je više od 800 hektara. Jedina svetla tačka jeste to što nijedan ljudski život nije izgubljen. A izgoreli su brojni maslinici, vinogradi, o šumi da ni ne govorim - kaže Salečić.

Hrvatski mediji prenose da u mestu Pijavičino, u kojem se vatra tokom jučerašnjeg dana opasno približila kućama, jutros više nema otvorenog plamena.

Nakon što je vatra juče progutala dalekovode na više lokacija, bez struje su i danas delovi Trstenika i Pijavičinog.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.