Izvor: Studio B, 18.Okt.2011, 12:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar u skopskom hotelu gde je smešten katarski emir
Požar je zahvatio sprat iznad apartmana katarske delegacije, a prema prvim informacijama uzrok požara je najverovatnije kratak spoj na električnim instalacijama, navodi Makfaks.
Manji požar izbio je sinoć u luksuznom hotelu "Aleksandar palas" u Skoplju u kojem je smešten katarski emir Hamad bin Kalifa al Tani koji boravi u poseti Makedoniji, javili su jutros makedonski mediji.
Požar je izbio neposredno pred svečanu večeru koju je u čast katarske delegacije >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << priredio predsednik Makedonije Đorđe Ivanov.
Kako prenose mediji, u trenutku kada je izbila vatra Ivanov je čekao zvanice na ulazu u svečanu salu, dok je premijer Nikola Gruevski na večeru stigao sa zakašnjenjem od 40 minuta.
Požar je zahvatio sprat iznad apartmana katarske delegacije, a prema prvim informacijama uzrok požara je najverovatnije kratak spoj na električnim instalacijama, navodi Makfaks.
Na mesto događaja ubrzo je stigla vatrogasna ekipa.
Makedonski predsednik juče je odlikovao katarskog emira ordenom Osmog septembra, u znak zahvalnosti za njegove napore u pravcu mira, saopštio je kabinet predsednika. Dodaje se da je tokom dvodnevne posete katarskog vladara potpisano je deset bilateralnih sporazuma.








