Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Jun.2020, 14:31
Policija uhapsila 23 osobe u Budvi, policajac povređen
Budvanska policija uhapsila je 23 osobe zbog, kako je saopšteno, ometanja policajaca u vršenju službene radnje.
Jedan policajac je povređen tokom današnjih incidenata u zgradi Opštine kada smenjeni funcioneri i njihove pristalice nisu dozvolili inspektorima da uđu u tu zgradu.
Smenjeni gradonačelnik Budve Marko Carević, njegov sin i brat, smenjeni predsednik Skupštine Opštine Budva Krsto Radović i još pet njihovih saradnika uhapšeni su jutros pošto nisu >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << dozvolili policiji da uvede inspektore u zgradu Opštine.
Uhapšeni su i menadžer Opštine Budva Milo Božović, sekretar za investicije Mladen Mikijelj, šef Carevićevog kabineta Nikola Jovanović i Carevićev savetnik Đorđe Vujović, prenose lokalni mediji.
U saopštenju policija navodi da su policajci danas u u Skupštini Opštine Budva postupali po zakonu i po zahtevu nadležnog organa za pružanje asistencije Upravnoj inspekciji.
Na ulazu u zgradu SO Budva zatekli su nekoliko odbornika i veći broj zaposlenih koji su "prisustvom na ulazu" onemogućavali policajce da sa inspekcijom uđu.
"Okupljeni su se oglušili o izdato upozorenje, a potom i naređenja da se raziđu, i prilikom intervencije policijskih službenika pružili su aktivni otpor" tako što su "gurali policijske službenike, pokušavajući da onemoguće ulazak u zgradu", saopštila je Uprava policije.
Navedeno je da je na ulazu u zgradu Opštine bilo i osoblje opštinskih službi - Službe zaštite i spasavanja i Komunalne policije "koji su takođe učestvovali u pružanju aktivnog otpora policijskim službenicima".
Iz Uprave policije su naveli da će lica koja su odgovorna za incident snositi odgovornost i biće procesuirana u skladu sa zakonom.
Povređen je jedan policijski službenik kome je ukazana lekarska pomoć, a u toku je "prikupljanje obaveštenja od privedenih lica" s čim je upoznat nadležni tužilac u Kotoru, zaključuje se u saopštenju.
Mediji su javili da je policija upotrebila "hemijska sredstva" i da su polomljena stakla na zgradi Opštine.
Upravna inspekcija Ministarstva javne uprave Crne Gore je u utorak rešenjem naredila da se novoj vladajućoj većini u lokalnoj vlasti omogući pristup opštini i dokumentima.
Policija je danas pokušala da uvede inspektorku Upravne inspekcije u zgradu Opštine Budva, a ispred ulaza u Opštinu dočekali su ih Carević i Radović koji to nisu dozvolili.
Nova većina u Skupštini Opštine Budva uspela je 11. juna da smeni Marka Carevića i Krsta Radovića na sednici održanoj u turističkom naselju Slovenska plaža u Budvi, čemu su prethodili incidenti.






















