Izvor: Studio B, 01.Jul.2015, 16:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Optužen predsednik Hrvatske privredne komore zbog 4,7 miliona evra
Protiv dugogodišnjeg predsednika Hrvatske privredne komore, Nadana Vidoševića i još osam osoba podignuta je optužnica zbog udruživanja za činjenje krivičnih dela, zloupotrebe položaja i ovlašćenja kojima je, izvučeno 36 miliona kuna(4,7 miliona evra).
Kancelarija za borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) optužnicom tereti Vidoševića, koji je Komoru vodio 18 godina, da je, od 2006. do marta 2011, u cilju sticanja znatne materijalne koristi za sebe >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << i druge, isplaćivao novac sa žiro računa Komore bez osnove.
Njega i njegove saradnike terete za fiktivno poslovanje, uz potpisivanje dokumenata i izdavanje računa za nepostojeće poslove. S računa Komore na račune trgovačkih društava u više navrata isplaćeno je gotovo 36 miliona kuna, pri čemu je skoro sedam miliona utrošeno za održavanje privida urednog i redovnog poslovanja navedenih društava.
















