Izvor: Radio Slobodna Evropa, 09.Feb.2015, 09:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obala Bjelokosti novi afrički nogometni prvak

Nogometna reprezentacija Obale Bjelokosti novi je afrički prvak nakon što je u finalnom dvoboju igranom u Bati svladala Ganu sa 9-8 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Reprezentaciji Obale Bjelokosti je to bilo četvrto finale i drugi naslov prvaka nakon 1992. godine, dok je Gana u svom devetom finalu pretrpjela peti poraz. Posljednji put Gana je osvojila Kup nacija 1982. godine.

Baš kao i prije 23 godine kada je osvojila prvi naslov prvaka, Obala Bjelokosti je u finalu svladala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Ganu nakon drame jedanaesteraca.

Tijekom 120 minuta igre nije bilo mnogo lijepog nogometa, već se sva drama sažela u ruletu jedanaesteraca u kojemu je kao junak isplivao vratar "slonova" Boubacar Barry. On je obranio dva udarca Gananca s bijele točke, a nakon što je u 11. seriji zaustavio udarac ganskog vratara Razaka Brimaha uspio je postići i pobjedonosni pogodak.

I

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.