Izvor: S media, 18.Feb.2010, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikšićki rudari minirali jamu
Radnici nikšićkog rudnika boksita postavili su eksploziv na ulazu u okno i zapretili da će ga aktivirati i izvršiti samoubistvo, ukoliko policija ili obezbeđenje pokuša da ih izbace iz jame, rekao je televiziji IN predstavnik rudara Marko Nikolić.
Oko 60 radnika tog rudnika su u oknu dosad proveli dve noći, a danas im se pridružilo još 12 rudara. Oni, kako se navodi, protestuju zbog neispunjenih obećanja o isplati dve zarade, zimnica, regresa, kao i isplate otpremnine >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u skladu s kolektivnim ugovorom.
Radnici nikšićkog rudnika štrajkovali su više dana u vreme novogodišnjih praznika, a štrajk je prekinut nakon što je premijer Milo Đukanović dao garancije da će im zarade biti isplaćene, što nije učinjeno.






