Izvor: Vesti-online.com, 12.Jan.2013, 19:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Marš istine u Skoplju
Više od 20.000 građana učestvuje na protestnom skupu u Skoplju pod nazivom "Marš istine" i pod motom "Otpor protiv režimskih laži", u organizaciji makedonskih opozicionih stranaka.
Protestni marš počeo je ispred zgrade televizije "Sitel", a završiće ispred sedišta javnog servisa MRTV.
U najvećoj opozicionoj partiji - Socijaldemokratskom savezu Makedonije /SDSM/ smatraju da upravo ove dvije televizije direktno zloupotrebljavaju nacionalne koncesije "laganjem >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sa umišljajem".
Poslanik Safet Biševac, bivši novinar A1 televizije, rekao je na platou ispred televizije "Sitel" da je protest posledica neobjektivnog izveštavanja televizije, a da nije usmeren protiv novinarske profesije.
Poslanik SDSM-a Andrej Petrov ranije je rekao da će udružena opozicija protestnim maršom ukazati na glavne centre u kojima se "krije istina" i provodi medijski mrak, a da joj nije cilj da vrši pritisak na medije i da utiče na uređivačku politiku.
Nastavak na Vesti-online.com...










